דירה בברצלונה
דירה בברצלונה להשקעה
דירות בברצלונה להשקעה
דירות בברצלונה
דירות בספרד

ניהול נכסים בספרד - סקירה ודגשים חשובים

רכשתם בהצלחה נכס בברצלונה, מדריד או בכל עיר אחרת בספרד - מזל טוב, עכשיו רק נותר לדאוג לתפעל אותו.

הנכס שלכם בספרד אינו נמצא בקרבתכם ולכן סביר שלא תרצו או תוכלו לטפל בעצמכם בניהולו. חלק מהשירות אותו אנו מציעים הוא ניהול נכסים בספרד לאורך זמן. חברת הניהול שלנו מנהלת נכסים בעלי ייעוד שונה עפ"י הצורך ומיקום הנכס.

סוגי השכרות בספרד - קצר, בינוני, ארוך

ישנם שלושה סוגי השכרות המוכרים בספרד.  הראשון והמורכב ביותר הינו השכרת דירות בשכירות טווח קצר כדירת תיירות ונופש. בין אם הדירה נמצאת בברצלונה, מדריד וולנסיה, בדירה מסוג זה הדיירים מתחלפים מידי מספר ימים וניהול הנכס מתבצע באופן צמוד.

בשכירות טווח בינוני, המתאימה לרוב לסטודנטים ושוכרים המגיעים לספרד לפחות משנה, הדירות לרוב מרוהטות והשוכרים מתחלפים מידי מספר חודשים דירות אלו מושכרות לתקופה של מעל חודש ופחות מאחד עשר חודשים. בשכירות לטווח ארוך לעומתם מדובר בדירות שאינן מרוהטות ולשוכרים ישנה אופציה להאריך את חוזה השכירות למשך שלוש שנים בצמוד למדד המחירים.

על חברת ניהול הנכסים שלכם להיות בעלת ניסיון רב, קשרים טובים לבעלי מקצוע שונים והכרה מעולה עם שוק השכירות המקומי.

רגע לפני שאתם נותנים למישהו לנהל לכם את הנכס בספרד חשוב שתכירו מספר דגשים בנושאים הבאים.

הכנת נכס למגורים

חברת הניהול שלנו תקבל לידיה את האחריות על הנכס, ותכין אותו למגורים במהירות תוך מזעור עלויות על מנת לקצר את הזמן בו הנכס עומד ללא דייר ובכך תחסוך לכם כסף. חברת הניהול תכנס לפעולה מיד לאחר רכישת הנכס ותדאג שהנכס מוגן ומאובטח. במידה והנכס שופץ תכנס חברת הניהול לתמונה בסמוך לסיום השיפוץ, תדאג לרהט, לאבזר, ולנקות אותו כך שיהיה מוכן לקליטת השוכרים ללא דיחוי. 

איתור שוכרים איכותיים

על חברת הניהול להמליץ מתוך הניסיון שלה על שכר דירה ריאלי לנכס. ההמלצה נובעת מתוך היכרות מעולה עם שוק הנדל״ן המקומי. חברת ניהול נכסים בספרד תדע היכן לפרסם את הנכס וכיצד ומתוך הבקשות שהתקבלו מצד המתעניינים לבחור שוכרים איכותיים. סינון הדיירים מתבצע באמצעות בדיקת נאותות של השוכר הפוטנציאלי, ראיון אישי, בחינת מצב חשבון הבנק, בדיקת תלושי משכורת ועוד. בנוסף, חברת ניהול הנכסים שלכם היא זו שאחראית על הכנת החוזה (הכולל בטחונות) ועל חתימתו עליו מול הדיירים.

תפעול בשלב בו הדייר מתגורר בנכס

חברת הניהול אחראית על גביית שכר הדירה , תשלום החשבונות השונים והעברת היתרה לחשבונכם. חברה ניהול נכסים טובה אמורה לפקח על הנכס באמצעות ביקורים תקופתיים, לתת מענה לבעיות הקשורות בנכס ולספק את דרישות הדייר על מנת להפוך את השהות שלו בנכס לנעימה יותר בכדי לגרום לו להישאר בנכס לתקופה ממושכת. 

התמודדות עם שוכרים בעיתיים

חלק מהשירותים של חברת הניהול קשורים לגבייה ישירה של שכר הדירה מהדייר עפ"י הסכם השכירות. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם שוכרים בעיתיים היא לבחור שוכרים איכותיים כמצוין בפסקאות הקודמות. אולם  דייר שאיננו משלם יגיע לבית משפט ויפונה בצו בית משפט תוך 6 חודשים. מניסיוננו ברגע שחברת הניהול משקיעה באיתור שוכרים איכותיים , נדיר שיצוצו בעיות שונות מול דיירים , אך חשוב לוודא שיש לחברת הניהול כלים להתמודד ולטפל בבעיות אלה באופן מהיר ומקצועי כולל ליווי משפטי וניסיון בפינוי דיירים.

נושאי מס

על משכירי נכסים בספרד חלה חובת דיווח רבעונית. חברות הניהול דואגת להעביר לרשויות המס בספרד את תשלומי המיסים אותם נדרש בעל הנכס לשלם על פי חוק. בסוף השנה ,תספק חברת הניהול דו״ח סיכום שנתי המתייחס לתשלומי המס ששולמו בשנת המס על ההכנסות משכר דירה.

סיכום בחירת חברת ניהול מנוסה ואיכותית הינה המפתח להשקעה טובה.

לחצו כאן לקבלת הצעה לניהול הנכס שלכם בספרד