top of page

השקעות נדל"ן בולנסיה

המדריך המלא להשקעות נדל"ן בולנסיה

ישראלים רבים גילו בשנים האחרונות את שוק הנדל"ן של ולנסיה. מחירי הנכסים ביחס למחירי השכירויות, גם במדינות אטרקטיביות כמו ספרד, מאפשרים השגת תשואה פאסיבית נאה בשוטף ורף כניסה נמוך באופן משמעותי מאילו המוכרים לנו בשוק הנדל"ן הישראלי. משקיעי נדל"ן שנושאים עיניהם לרכישת נדל"ן בספרד, בין היתר בשל רמת המחירים הנוחה, מתרכזים מטבע הדברים בערים הידועות – ברצלונה ומדריד, אך שימו לב! לא כדאי לפספס הזדמנויות לא פחות אטרקטיביות ולעתים אף יותר, המגיעות משוק הנדל"ן בולנסיה אליו הצטרפו לאחרונה משקיעים ישראלים רבים. 

ולנסיה, עיר חוף שהפכה ברבות השנים ליעד תיירותי אטרקטיבי מאוד ובנוסף מציעה לתושביה חיים נוחים, שלווים ונעימים לצד חוף ים, תרבות, היסטוריה ופארקים ירוקים מצד אחד ומהצד השני שירותים, תחבורה, חינוך ותשתיות התואמים עיר גדולה מודרנית ומפותחת.

השקעות בנדלן בולנסיה

 השקעות נדל"ן בולנסיה

לא רק משום שמדובר באחת הערים הגדולות של ספרד - העיר השלישית בגודלה אחרי מדריד וברצלונה, וגם לא רק מכיוון שמדובר בעיר בעלת נתונים קוסמופוליטיים, שמושכת מיליוני תיירים בעיר אתרי בילוי ופנאי רבים הכוללים חוף ים משגע, "עיר האמנויות והמדעים", מתחם תרבותי בעל עיצוב ארכיטקטוני מיוחד המשמש למטרות בידור, המוזיאון לאמנויות יפות בולנסיה ועוד.

ולנסיה- המחוזות שכל משקיע חייב להכיר 

העיר ולנסיה מורכבת מ -19 מחוזות, כאשר כל מחוז מורכב ממספר רובעים. כמובן שכל מחוז וכל רובע שונה מאחר ובעל מאפיינים ייחודיים. ריכזנו עבורכם מספר מחוזות ורובעים בהם אנו פועלים ובהם אנו רואים פוטנציאל מצוין לביצוע השקעות נדל"ן בולנסיה.

מחוז  Ciutat Vella ולנסיה

העיר העתיקה של ולנסיה הוא אזור בלב העיר ולנסיה שבספרד אשר תחום מצפון וממזרח על ידי פארק הטוריה, מדרום על ידי פלאסה דל טורוס וממערב על ידי מגדלי קווארט. זהו האזור המתויר ביותר בעיר אשר מהווה את מרכזה ההיסטורי. בנוסף, זהו החלק הכיפי ביותר של ולנסיה, שקט יחסית לעיר ועם סמטאות בין בניינים צבעוניים בסגנון ספרדי ישן. למעשה רוב רובם של האתרים המרכזיים בולנסיה נמצאים בעיר העתיקה לצד שפע מסעדות, בתי קפה, ברים, מלונות ובתי קניות על קניות אם ביקרתם בעיר העתיקה ניתן להגיד שראיתם את רוב מה שיש לעיר להציע למי שזמנו קצוב בידו.

 

אזור העיר העתיקה גובל באזור האישמפלה ובאזור אקסטראמורס. בגבול בין העיר העתיקה לאישמפלה תוכלו למצוא את תחנת המטרו Colón ממנה ניתן להגיע בקלות לאזורים אחרים בעיר (למידע נוסף על תחבורה והניידות בולנסיה). כמו כן, באזור זה מתרחשת מרבית הפעילות הפוליטית של העיר ואף ניתן לסייר בחינם בארמון הממשל המחוזי של ולנסיה ששוכן בקרבה לכיכר הבתולה.  העיר העתיקה מציעה רחובות וסמטאות השופעים במבנים עתיקים הבנויים בסגנון גותי אשר יכולים לעניין תיירים חובבי היסטוריה וארכיטקטורה.

בין רחובות העיר העתיקה  ניכרת מאד נוכחות התיירות בעיר. תוכלו לשבת לארוחה טובה או לקפה, לבקר במגדלים העתיקים שהיוו חלק מחומת העיר העתיקה בעבר, בכנסיות, בשוק, ובמבנים בעלי סגנונות בניה שונים.

שכונת קארמה (El Carme) שנמצאת בחלקה הצפוני של העיר העתיקה, מפורסמת באווירתה הצעירה ובחיי הלילה שבה והיא מקושטת בציורי גרפיטי צבעוניים. שכונת קארמה כוללת בתוכה את האתרים מגדלי סרנוס ומגדלי קווארט - השערים העתיקים של חומת העיר.

 

אתרים פופולאריים נוספים שנמצאים בעיר העתיקה הם כיכר הבתולה, באזיליקה דה לה וירחאן, קתדרלת ולנסיה, מוזיאון הפטריארך ומבנה שוק המשי. בנוסף, לחובבי הקניות והאוכל אסור להחמיץ את השוק המרכזי – שוק אוכל מקורה אשר מציע שפע ססגוני של מזון :פירות, ירקות, בשר, דגים, פירות ים, לחמים, גבינות ועוד.

השקעות נדלן בולנסיה

מחוז - Algiros ולנסיה

הוא אזור מגורים שבו משפחות ולנסיה רבות וחיות מאז עשרות שנים. הוא ממוקם ליד האוניברסיטה ומשך לאחרונה סטודנטים ספרדיים ובינלאומיים, אשר חולקים חיים משותפים בהרמוניה .

הרחובות הצמודים הם צרים וישרים.

האזור נחשב כשקט והתושבים חיים בו בצנעה והולכים ברחובות.

Benimaclet - ולנסיה

מחוז Benimaclet ולנסיה

Benimaclet, הינו מחוז הממוקם בחלקה הצפוני של ולנסיה וכולל בתוכו שני רובעים – Benimaclet בדרום ו- Camí de Vera בצפון המחוז. מחוז זה, אשר היה כפר עצמאי עד שנת 1878 ולרבות השנים נבלע בולנסיה, עם התרחבותה של העיר, נחשב למרכזי ואטרקטיבי מאוד, בעיקר בקרב סטודנטים המגיעים ללמוד בעיר. למרות האיחוד עם העיר ולנסיה, דרום המחוז שמר על מאפייניו הייחודיים לאורך השנים- כאשר ותיקי המחוז שמים פעמיהם אל עבר מרכז העיר הם יאמרו "אנחנו הולכים לולנסיה", מה שמעיד על תחושת עצמאות חזקה שנשמרה בקרבם. כמובן שהדבר בא לידי ביטוי גם בסממנים חיצוניים, כאשר הרובע הדרומי מאופיין בבנייה נמוכה ורחובות צרים ולעומת זאת, צפון המחוז הינו עירוני ומפותח יותר מבחינה אורבנית –ככה שמחוז זה משלב בצורה יפה בין סגנונות שונים.

עשרות אלפי הסטודנטים של ולנסיה 

אחד הסממנים הבולטים של המחוז הינו ריכוז אוניברסיטאות, כאשר האוניברסיטה המרכזית של העיר, אוניברסיטת ולנסיה (UV), הממוקמת על גבול מחוז Benimaclet, הינה אחת האוניברסיטאות העתיקות והנחשבות בספרד ומושכת אליה סטודנטים רבים מכל העולם, כ-60,000 נכון להיום, כאשר חלק משמעותי מתוכם מגיע מחוץ לספרד. הסטודנטים הרבים נמשכים הן לרמה האקדמית הגבוהה והן לחיים הסטודנטיאליים הנהדרים, אותם מציעה העיר בכלל והמחוז בפרט – חיי לילה תוססים, ברים, מסעדות, חנויות, קרבה לחוף ים מדהים ועוד.

חלק גדול מאותם סטודנטים מתרכזים כאמור, במחוז Benimaclet, בעיקר בחלקו הצפוני של המחוז, הקרוב יותר לאוניברסיטה.

ואולם, לא רק סטודנטים נמשכים ל- Benimaclet – משפחות מקומיות ותושבי חוץ המחפשים איזור מרכזי, מעניין וקוסמופוליטי חיים בצוותא במחוז מיוחד זה.  מעבר לחנויות, בתי קפה, פסטיבלים עונתיים חיים תוססים, המחוז מציע מגוון תרבויות המשפיעות על האיזור והופעות אותו למיוחד מאוד, מטעים ירוקים , הפארק המפורסם Jardines del Real נמצא ממש בסמוך למחוז ולאוניברסיטת ולניסה, וכמובן תחבורה ציבורית מצוינת המאפשרת הגעה פשוטה, מהירה ונוחה לחלקי העיר השונים, לאוניברסיטאות ולחוף הים המרוחק כ-10 דק' ב"טראם", רכבת העלית אשר החלה לפעול בשנת 1994 ונתנה תנופה נוספת לאיזור זה.

מבחינת מחירי הנדל"ן, מדובר באיזור בו המחירים נחשבים בינוניים-נמוכים,הן מבחינת עלות נכסים לרכישה והן מבחינת מחירי השכירויות, מה שמאפשר לסטודנטים ולמשפחות ממעמד הביניים להתגורר באיזור זה.

ולנסיה - Ayora

מחוז - Camins al Grau ולנסיה

מחוז Camins al Grau, הממוקם בחלקה המזרחי של העיר ולנסיה, יוצר עניין בקרב משקיעים רבים הרבה אודות לרובע Ayora, או כפי שהמקומיים קוראים לו, Aiora ובסקירה זו נתמקד ברובע זה. Ayora נחשב לאיזור מגורים שקט המושך אליו משפחות, אך גם זוכה לאטרקטיביות רבה מאוד בקרב סטודנטים בשל קרבתו לאוניברסיטת ולנסיה, לחוף הים, בעל חיבור מעולה לחלקי העיר השונים באמצעות תחבורה ציבורית נוחה וחיי לילה מהפופולאריים ביותר באיזור.

רחובות הרובע

רחובות הרובע מאופיינים בבניים יחסית נמוכים וברחובות צרים וישרים.

מבחינת אווירה, בהחלט ניתן לומר כי זהו רובע שקט ונוח, ולכן ניתן למצוא כאן כמשפחות עם ילדים הנהנות מאווירה נינוחה, גנים (Ayora Garden מהבולטים שבהם), חנויות, סופרים, מסעדות ועוד. אילו המחפשים איזור קניות נרחב יותר יפנו למרכז העיר, לשם ניתן להגיע באמצעות נסיעה של כ-10 דק' בלבד ברכבת התחתית.

 

חיי הלילה

לעניין חיי לילה ואטרקציות לסטודנטים, חשוב לציין כי הרובע עצמו כאמור שקט יחסית, גם בשעות הלילה, וסטודנטים המבקשים ליהנות מבילוי לילי תוסס יותר יפנו ל- Plaza del Cedro, Plaza Honduras ו - Plaza Xúquer, איזורים הידועים בחיי הלילה שלהם ומרוחקים 10-20 דק' הליכה מהרובע, שם ניתן למצוא ברים, מסעדות ומועדוני לילה.

מבחינת מחירי הנדל"ן, בדומה לרובעים  Benimacle ו- Camí de Vera, מדובר באיזור בו המחירים נחשבים בינוניים-נמוכים, הן מבחינת עלות נכסים לרכישה והן מבחינת מחירי השכירויות, מה שמאפשר לסטודנטים ולמשפחות ממעמד הביניים להתגורר באיזור זה.

El Cabanyal - ולנסיה

מחוז - Campanar ולנסיה

הרובע הרביעי של העיר ולנסיה נקרא  Campanar, שהיה יישוב ידוע בשם זה ויש לו מרכז עירוני כי הצליח לשמור על מראה זהה מעברה. הוא מורכב מ 4 שכונות הידועות בשם Campanar, Les Tendetes, El Calvari ו- Sant Pau.  בין 1836 ו -1987 היה זה השטח הצפוני של ולנסיה עליה  יצרו עירייה עצמאית. עם זאת, במאה השלוש עשרה, לא היה מגדל פעמון הכנסייה בכפר, כך נראה כי השם הוא אבולוציה של המושג "מחנה", כלומר "שדה" בוולנסיאן. ומכאן השם  ולנסיה.

מחוז Campanar הוא כנראה אחד האזורים העתיקים ביותר בפאתי ולנסיה וסביבתה . אולם המודרניות עשתה את שלה ורבים מהם שופצו והוסבו לבתי נופש ומושכים משקיעי נדלן רבים לולנסיה. כיום, במרכזה הישן של קמפאנאר יש הרבה בניינים נמוכים בני שניים או שלוש קומות ,בעלי גגות רעפים הנותנים תמונה צבעונית לאזור זה, בעיקר ברחובות המובילים לכיכר הכנסייה (פלאזה דה לה איגלסיה) . ברבעים האחרים, לעומת זאת, יש מבנים חדשים יחסית מפוזרים ברחבי העיר.

 

המסעדות באזור

בין תחנות הרכבת התחתית קמפנאר וטוריה תמצאו מגוון של ברים ומסעדות. שכונה זו היא המוקד של מחוז Campanar שבו המבקרים יכולים ללכת לארוחת צהריים ב Bioparc בסופי שבוע. יש גם טברנות רבות, בתי קפה, מזון מהיר ומסעדות משובחות לערב מיוחד   מהאופציות של האזור.

המרכז המסחרי הראשי של Campanar הוא המבנה מרובע על ידי צומת Mestre רודריגו אווניו, גנרל Avilés, פיוס XII ו carrer de la Ballesta.  באזור זה תמצאו חנויות קטנות, מאפיות, סופרמרקטים, משרדים ואפילו קניון.

 

אזורי לילה

בשנים האחרונות, טרסות הקיץ המסורתיות עברו מודרניזציה כדי לספק גרסה מודרנית יותר של חיי לילה ב campanar: ברי טרקלין טיפוסיים, לופטים על מנת ליהנות מחוויה מושלמת למשקה מצמרר בחוץ וברי קוקטייל עם מגע שיק רבים מהם מציעים מוסיקת רוק חיה , ומרפסות קיץ עם אווירה תוססת. לסיכום campanar בהחלט מושכת משקיעי נדל"ן זרים וגם מקומיים לאור האטרקציות שבה.

שכונת רוספה Russafa

מקורה של שם השכונה רוספה מגיע בעצם מערבית וגם הוא שריד לנוכחות המוסלמית בעיר ומשמעות המילה בערבית היא גן. ישנם עדויות לתשעה מקומות נוספים בעולם הערבי עם שם זה, לדוגמא בבגדד ודמשק. רוספה קמה כחווה על ידי עבד אללה אל בלסני במאה התשיעית כ-2 ק״מ מחוץ לולנסיה, והיתה אפילו רשות מוניצפלית עצמאית. עם הזמן העיר עצמה גדלה ובלעה את רוספה עצמה, וכיום היא שכונה אינטגרלית של העיר. השכונה נמצאת דרומית לפלאסה דל טורוס (כלומר דרומית לעיר העתיקה, מרחק הליכה של כרבע שעה ממרכז העיר העתיקה) וממזרח לתחנת רכבת צפון.

 

רוספה היא שכונה תוססת וצעירה ביותר, ובה בתי קפה, פאבים ומועדונים . איזור זה חי ופועם בקרב הקהילה הגאה של העיר וניתן למצוא ברוספה אפילו מועדון לגברים בלבד, מועדון לנשים בלבד וחלק מבתי הקפה ידועים כמקומות מפגש של הקהילה. אווירת בתי הקפה של רוספה מזכירה את האווירה התל אביבית החיה, וזה מקום מומלץ לא רק במשך היום אלא גם לבילוי בלילה. הרחובות המדוברים הם אלה שסביב ל-Carrer de Sueca, Carrer de Cadis ו-Carrer del Literat Azorín.

רוספה מאד אטרקטיבית למי שמעוניין  לגור בולנסיה ומחפש חיי חברה תוססים .

השקעות בדירה בולנסיה

רובע אקטראמורס - Extramurs ולנסיה

האזור אקסטראמורס – Extramurs (בספרדית: מחוץ לחומות) הוא המחוז השלישי של העיר ולנסיה שבספרד. זהו אזור מגורים שמונה כ-50,000 תושבים והוא ממוקם מדרום-מערב למרכז העיר העתיקה של ולנסיה. אזור אקסטראמורס מורכב מהשכונות: Botànic, La Roqueta, La Petxina and Arrancapins והוא גובל בעיר העתיקה ובאזור האישמפלה ושכונת רוספה.

 

באזור זה עובר קו המטרו ובו מספר תחנות כשהמרכזית ביניהן היא תחנת Ángel Guimerá .  קו המטרו מאפשר הגעה נוחה וקלה מאזור זה לאזורים אחרים בעיר כגון מרכזי קניות ואתרים תיירותיים . כאמור, אקסטראמורס נמצא בקרבה למרכז העיר העתיקה והוא גובל באתרים דוגמת מגדלי קווארט, תחנת רכבת צפון ובניין השוורים. חלק מפארק טוריה נמצא באזור אקסטראמורס אשר מציע סביבה ירוקה ונעימה לטיול, רכיבה על אופניים או ריצה. בנוסף, באזור זה תוכלו למצוא גן בוטני (Jardí Botànic)  בו מגוון רחב של צמחיה שופעת.

מחוז - Poblats Marítims

מחוז Poblats Marítims שוכן על חוף הים של ולנסיה ובו מספר רובעים, ביניהם רובע El Cabanyal המפורסם, בו נתמקד.

רובע דייגים עתיק זה, הגובל ברובע Ayora, במערב, הינו ללא ספק אחד הרובעים המיוחדים והמרתקים ביותר בעיר ולנסיה על אף שלא מבקרים בו תיירים רבים וזהו בעיקר איזור של משפחות. בין השנים 1837-1897 היה רובע El Cabanyal עיירה עצמאית שנקראה El Poble Nou de la Mar – בתרגום חופשי,העיר החדשה של הים.

הרובע מאופיין בבתים נמוכים וצבעוניים, אשר שמרו על אופיים לאורך השנים ונותנים ייחודיות ארכיטקטונית ואוטנטיות למקום. תושבי האיזור נהנים משלווה, מסמיכות לחוף ים מדהים, לשוק אוכל מפואר ולמסעדות דגים.

בחודשי הקיץ החמים הופך האיזור לאטרקטיבי מאוד בקרב נופשים הנהנים מחוף יפיפייה, להקות הפרושות לאורך הטיילת ושקיעה מדהימה.  באיזור זה נמצא חוף Playa de la Malvarrosa שהינו מהחופים האטרקטיביים בולניסה ותיירים רבים מגיעים לאיזור במטרה ליהנות ממסעדות רבות וחיי לילה תוססים.מבחינת תחבורה ציבורית, האיזור נגיש ונמצא במרחק 15-20 דק' נסיעה ממרכז העיר, ברכבת העלית או באוטובוס.

משקיעים רבים מכל העולם מנצלים את המחירים הנמוכים ברובע ורוכשים בו נדל"ן למטרות השקעה.

השקעה בדירה בולנסיה

מחוז L'eixample ולנסיה

(Eixample) הוא אזור בעיר ולנסיה שבספרד. אזור זה כולל בין השאר את השכונות Pla del Remei, Gran Via ואת שכונת רוספה (Russafa).  האזור נושק לעיר העתיקה מדרום ומופרד ממנה על ידי רחוב קולון calle Colón, הידוע כמוקד פופולרי לקניות. הוא גובלת באקסטראמורס ממערב ומאופיין ברחובות ארוכים וישרים בדפוס של  רשת בעלי ארכיטקטורה מהמאה ה-19.

 

בגבול הצפון-מערבי של אזור זה, ליד תחנת רכבת צפון, תוכלו למצוא את תחנת המטרו Xàtiva איתה ניתן להגיע בקלות לאזורים אחרים בעיר ולחוף מלוורוסה עם החלפה לרכבת הקלה

מחוז -   La saida ולנסיה

שמו של מחוז, La Saidia (o Zaidia),  נגזר  מן הארמון של  המלך andalusí זיד יותר מאוחר במנזר Gratia דאי, הידוע גם בשם Zaidía  - להיבנות.במחוז זה יש שכיות חמדה לכל תייר האוהב היסטוריה. מצד אחד נמצא מנזר השילוש הקדוש, הממוקם בשכונה באותו שם. לפני שהיה  שכן מנזר הציסטרסיאניים של La Saidia, מעבר לגשר בין Sant Josep, אך הוא נהרס בשנות השישים.

בעבר, זו היתה נקודת המפגש של המסילה "טרנה של ולנסיה" מגיעה Rafelbunyol, בורג'סוט ו Cabanyal לתחנה Pont de Fusta,  למרות שכיום היא החשמלית המודרנית אשר פועלת ממערב מחוז מזרח . כמו כן, יש פרקים גדולים עירוניים כגון ריאל Jardines del או Marxalenes  הפארק העירוני .  

מקומות לבילוי עם הילדים

Cabecera פארק הוא אחד האזורים הבידוריים הפופולריים ביותר מחוץ לעיר. הוא משתרע על שטח של 330,000 מטרים רבועים לאורך נהר Turia והוא מחולק למספר אזורים שבהם יש איזון שווה בין הטבע לבין סביבות עירוניות.

אתה יכול ללכת באופן חופשי לאורך דרכיו, לתת לילדים שלך לשחק כשאתם נהנים בבית הקפה או  מארוחת בוקר.  מומלץ מאד לקחת את הילדים לגן החיות ביופארק- הוא ביתם של מינים רבים של בעלי חיים אשר מנסה לשכפל את  בית הגידול הטבעי שלהם.

מחוז -    Patraix ולנסיה

מחוז Patraix.  הוא ממוקם לדרום מערב העיר וגובל בצפון עם Nou Moles, במזרח עם Arrancapins,  בדרום עם La Raiosa ו Safranar ובמערב עם וארה דה Quart.  זו פטריקס הייתה למעשה עירייה עצמאית עד 1870 ,כאשר סופחה בסוף לולנסיה  אוכלוסייתה בשנת .2009 מנתה 25,781 תושבים.

היסטוריה

השרידים הראשונים באזור פטריקס משוערכים מן התקופה הרומית, לאחר שמצאו כמה מצבות עם כתובות מאותו זמן . אחר כך היה בית חווה אנדלוסי, המופיע בדליבר דל ליברטי עם השם זה  Petraher.1 Jaime I תרם אותו לספר שלו, ואחר כך למשפחת אסקריבה ופנולאר . בשנת 1567 הוא הוחרם על ידי הכתר ונמכר למרגלותיו של אלצ'ה, אשר מכר את מלכותם בשנת 1769 למרקיז הראשון של קרוילס, אשר צאצאיו זכו בתואר הברונים מפטריקס.

בתקופת שלטונו של קרלוס השלישי המחוז ולנסיה חולק לארבעה רבעים ונשלט על ידי ראשי הערים. פטראיקס היה אחד מהם, ואפילו הפך לראש המפלגה השיפוטית.

ב 1870 , כאמור, הייתה פטריקס אחת העיירות הראשונות שסופחו על ידי ולנסיה, תהליך שנמשך עד שנות ה -90 של המאה ה -20 והגדיל במידה ניכרת את שטחה של העיר, הודות לחוקים העירוניים משנת 1870 ו -1877, אשר נוצרו  לטובת סיפוח הגרעינים הקרובים לערים הגדולות בשלב ההרחבה, הן למגורים והן לשימוש תעשייתי.   כיום פטריקס  משתלב במלואו במרקם העירוני של ולנסיה. שוק Mercado de Jesúss נחשב לאחד השווקים הגדולים בעיר. מי שחי בפטריקס נהנה מחיים שקטים וצנועים. המקומיים מסבירי פנים. המסורת עדיין לא פסה מן ההוויה שלהם.  ניתן לראותם מציגים לראווה את הסחורות שלהם בחנויות מקומיות אותנטיות. בניינים משוקמים לצד מבנים היסטוריים.  שכונותיה של  פטריקס    מאופיינות במחירי שכירות נמוכים. זה אינו הרובע המתוחכם של וולנסיה  ולא המעודכן למי שמחפש  תרבות אורבנית באספקט התוסס שלה .

 

משקיעי נדלן המעוניינים להשקיע בנדלן בולנסיה המחפשים ליהנות מרמת מחירי נכסים נמוכה צריכים לקחת

.בחשבון מחירי שכירות נמוכים כשהם שוקלים לרכוש נכס במחוז

עוד עדכונים בנושא השקעות נדל"ן בספרד

bottom of page