השקעות נדל"ן בהוספיטלט  - מחוז ברצלונה 

 

עם 70,000 סטודנטים, קו מטרו חדש לשדה התעופה ומרחק של 75% ממחירי השיא,

הוספיטלט היא ללא ספק אחד מיעדי ההשקעה החמים ביותר באירופה.

מאז תחילת השנה,2018, ובהמשך לעליות מחירים חדות בשוק הספרדי העיר הוספיטלט, הגבעתיים של ברצלונה, מושכת תשומת לב רבה מצד משקיעי נדל"ן המחפשים הזדמנויות. הוספיטלט, L'Hospitalet או בשמה המלא L'Hospitalet de Llobregat הנה חלק ממחוז ברצלונה.

שמה ניתן לה מתוך השם Hospitality - הכנסת אורחים, שכן הייתה תחנת עצירה מבוקשת לבאים ויוצאים מברצלונה בימים עברו. גם היום כל המבקרים בעיר ברצלונה עושים דרכם משדה התעופה, דרך רחוב Gran-Via בהוספיטלט לברצלונה. השם Llobregat לקוח משמו של נהר לבורגט אשר לגדותיו יושבת העיר. העיר הנה השנייה בגודלה במחוז קטלוניה ומונה 250,000 תושבים.  

ממוצע המחירים בעיר כיום, נכון לאמצע 2018 עומדים על 2,348 אירו למ"ר - הוספיטלט Q2-2018, עדיין נמוך משמעותית ממחירי טרום המשבר (2007) שעמדו על 4,117 אירו למ"ר -הוספיטלט Q2-2007. כשמחירי הנדל"ן אצל השכנה ברצלונה כבר קרובים להדביק את מחירי השיא, להוספיטלט.  כלומר הוספיטלט רחוקה עדיין ב-75% ממחיר השיא של המחירים טרום המשבר

השקעות נדלן הוספיטלט
הוספיטלט - השקעת נדלן

מתחם האוניברסיטאות של ברצלונה

במתחם ההשכלה הגבוהה של ברצלונה (Zona Universitària) לומדים ומלמדים כיום כ-70 אלף סטודנטים ואנשי סגל.

המוסדות המובילים במתחם הינם הפוליטכניקה המפורסמת והיוקרתית של ברצלונה (UPC) המקבילה לטכניון, ואוניברסיטת ברצלונה B.U אשר לה , שלוחה נוספת  במרכז העיר. בנוסף ממוקמות במתחם מספר מכללות פרטיות. בנוסף, בצידה השני של העיר הוספיטלט יושבת האוניברסיטה הביו רפואית (IDIBELL). הריכוז הגבוה של הסטודנטים בעיר מייצר ביקוש גבוה לשכירות  מצדם של סטודנטים וצעירים המעוניינים לחלוק דירות. לצפייה בסרטון קצר על סביבת האוניברסיטאות - לחץ כאן

קו המטרו החדש - METRO L9

אחת מהסיבות לצמיחה המהירה והביקושים נובעת באופן ישיר פתיחתו, בסוף שנת 2016, של קו המטרו L9 המחבר את שדה  התעופה והנמל לברצלונה דרך הוספיטלט. פתיחתו של קו המטרו מייצרת תנופת ביקושים מצד אוכלוסיות מגוונות בינהם סטודנטים, עובדי שדות התעופה ועובדי הנמל. הקו החדש הנגיש את האזור וחיזק את העיר בצורה משמעותית. 

בעלי משפחות אשר אחד מבני הזוג עובד בנמל או בשדה התעופה  מגיעים לעיר לחפש בה דירת מגורים. נתון זה מגדיל בכניסתם את  הביקושים מצד השוכרים ויוצר ולמשקיעים ערך רב בכניסתם לשוק.

מטרו הוספיטלט השקעה נדלן

איצטדיון הקאמפ נואו

הוא מגרשה הביתי של קבוצת הכדורגל של העיר ברצלונה. הוא נחשב לגדול ביותר באירופה ומונה כמעט כ-100,000 מקומות ישיבה.  אין ספק שקרבתו להוספילט מעלה את ערכה ומעלה את המיצוב שלה ובכך העיר ובמיוחד. האצטדיון הוא חלק ממתחם אימונים, חוגים וספורט ,הכולל היכל כדורסל וכדוריד ובנוסף מוזיאון של המועדון, שבשנת 2017 היה למוזיאון המבוקר ביותר בספרד. בשנת 2021 יושלם שיפוץ המתחם בו, בין השאר, יורחב האצטדיון. לצפייה בסרטון קצר על סביבת הקאמפ-נו - לחץ כאן

 

השקעה בהוספיטלט קאמפ-נו

תנופת בנייה וגידול בפעילות מסחרית

מתחם העסקים החדש של הוספיטלט בשנת 2010 הנחשב לאחד הגדולים והמתקדמים באירופה. אזור המסחר מורכב מ 250,000 מ"ר  המתחם מכיל אזורי תעסוקה, משרדים, מלונות, רשתות מסחר ומותגים בינלאומיים ביניהם איקאה וקניון. במתחם מתקיים כנס הסלולאר העולמי המפורסם ונערכות בו מאות תערוכות וכנסים במהלך כל השנה. במרכזו של המתחם מתנשא מלון Hotel Porta Fira -הבניין האדום בעל הצורה הייחודית הנראה כמעט מכל מקום בעיר.  

הוספיטלט השקעות נדל
הוספיטלט השקעות נדל"ן

גישה מהירה למרכז ברצלונה 

תושבי העיר הוספיטלט נהנים מכלכלת שרותים מלאה, פאבים, מסעדות ואירועי תרבות על בסיס של שגרה. אולם תושבי העיר העובדים בברצלונה או מעוניינים לצאת לבלות במרכז העיר מנצלים את קו המטרו ובנסיעה של מספר תחנות האורכת מספר דקות הם מגיעים למרכז העיר ברצלונה. 

לצפייה בסרטון קצר על אזור המטרו ושער הכניסה של הוספיטלט - לחץ כאן

הוספיטלט ברצלונה מטרו
השקעות נדל"ן באירופה

המדרחוב של קולבלאנק

המדרחוב החדש ברחוב פרוגרס (Carrer Progrés) , הנו  מדרחוב הנמצא בפריחה בלב ליבה של הוספיטלט.  המדרחוב מהווה מוקד משיכה של תרבות הפנאי:  מסעדות, שופינג ותרבות רחוב . לצפייה בסרטון קצר על המדרחוב של רחוב פרוגרס בהוספיטלט

מחירי הדירות בהוספיטלט- הכל בהפרשים!!

הפרשי מחירים משמעותיים ההולכים ומצטמצמים עקב רצף עירוני של תחבורה, אוכלוסייה, איכות חיים, בטחון אישי וחינוך.

ברצלונה 4,500 אירו למ"ר, הוספיטלט 2,500 אירו למ"ר. המשמעות היא הפרשי מחירים משמעותיים בין ברצלונה לשכנה הוספיטלט. נתון שמחזק את פוטנציאל עליית המחירים בהוספיטלט.

נדלן הוספיטלט
השקעות נדלן הוספיטלט

הוספיטלט - יש ביקוש והשכירות בעלייה 

בנוסף להפרשי מחירי הדירות ניכר כי גם בבחינת מחירי השכירויות ניכר פער משמעותי של יותר מ-30% בין ברצלונה להוספיטלט . כאשר בברצלונה מחיר ממוצע למ"ר שכירות עומד על 17.81 אירו\מ"ר, המחיר ההמוצע מעבר לכביש בהוספיטלט עומד על מחיר ממוצע של 13.34 אירו\מ"ר.​​ המשמעות של צמצום פערי השכירות הינו אלמנט נוסף שעתיד להשפיע בטווח הנראה לעין על מחירי הדירות בעיר. נראה כי ביקושים גבוהים לשכירות ע"י סטודנטים, צעירים, עובדי שדות התעופה והנמל ​יגרמו לצמצום ההפרשים בטווח הנראה לעין .

השכרה ברצלונה הוספיטלט
השכרה הוספיטלט

מחוזות מומלצים להשקעת נדל"ן בהוספיטלט

העיר הוספיטלט מורכבת מ-13 רובעים, כאשר 3 הרובעים הנושקים לברצלונה הינם הרובעים המבוקשים ביותר בעיר. הרחוב ריירה בלנקה 

Riera Blanca, הינו הרחוב המפריד בפועל בין ברצלונה להוספיטלט. אותו רחוב צר ודו-נטיבי הינו הגבול בין הערים, כאשר בפועל ישנה רציפות אורבנית מלאה ורציפות מבחינת אוכלוסייה. לא ניתן להצביע על הבדלי אוכלוסייה בין המתגוררים מצידו הצפוני של הרחוב (בברצלונה) ,לבין האוכלוסייה המתגוררת מדרום אליו (בהוספיטלט). רציפות זו היה אחד הגורמים לכך שמשקיעי נדל"ן רבים מאמינים כי מחירי הדירות ילכו ויצטמצמו ככל שיעבור הזמן.   

מפת רובעי הוספיטלט
רחוב ריירה בלנקה הוספיטלט

בואו לשמוע מהאנשים החיים את הנדל"ן בעיר

קלמנטה, דוד ורבקה הים דמויות מפתח בכל הקשור לנדל"ן בעיר הוספיטלט. קלימנטה ודוד הנם ברוקרי נדל"ן החיים את השוק מזה שנים רבות. רבקה הנה אחת ממנהלות הנכסים של נדל"ן ספרד. רבקה, שנהגה לנהל את השכרות הנכסים בברצלונה ,נחשפה לשוק השכירות בהסופיטלט לפני שנים וצברה בשנים האחרונות ניסיון רב בהשכרת דירות בעיר. לחץ לצפייה בסרטון קצר על עם בעלי מקצוע העוסקים בנדל"ן בהוספיטלט

רובע Collblanc

ייחודיותו של רובע זה טמון בתנופת הפיתוח המסחרית שלו והסמיכות שלו לברצלונה. ברובע פועל שוק מצליח המהווה

אבן שואבת לכל תושבי העיר ואף לתושבי ערים סמוכות ותיירים. בשנים האחרונות הוקמו בו כמה וכמה מבני ענק מרשימים ,המעידים על תנופת הפיתוח של העיר כולה. הרובע גדל ומתרחב מאוד בשנים האחרונות, מצויה בו תחנת מטרו פעילה מאוד וכן אוטובוסים המחברים למרכז העיר. הרובע הנחשב לפופולרי ומרכזי מאוד, עומד על קרוב ל-25 אלף תושבים.

בזכות סמיכותו לקאמפ-נו, רובע קולבלאנק הינו הרובע המזוהה ביותר עם קבוצת הכדורגל של הוספיטלט. הרובע מנקז לתוכו עניין רב ותנועת מבקרים גדלה משנה לשנה ,עובדה המתבטאת כמובן בהשפעה חיובית על שוק הנדל"ן בו.

רובע Torrassa

סמוך מאוד לרובע Collblanc שוכן לו רובע חשוב נוסף - Torrassa. הרחוב המפריד בין הרובעים הינו רחוב MAS, לאור התרחבות שני רובעים הללו וקרבתם זה לזה, יש הרואים כיום את שניהם כיחידה אחת. החל מתחילת שנות האלפיים מקדמת מועצת העיר תוכניות שונות לקידום הרובעים הללו – בייצור מקומות עבודה, בפיתוח אזורי מסחר ובהגדלת אטרקטיביות למשקיעים מקומיים. עובדה מעניינת היא שלפני כעשור התגלו ברובע זה שרידי ביצורים עתיקים ,בנוסף לטירות עתיקות ומבנים בסגנון קטאלוני קלאסי. השרידים הוכרזו כנכס לאומי ומוקד משיכה לתיירים רבים הן מספרד והן משאר רחבי העולם.

רובע  Santa Eulaila 

שורשיו של המחוז מתועדים עוד בתקופת ימי הביניים, זאת בעיקר בעקבות המונומנט המפורסם של  בית הנזירים שעל שמו קרוי הרובע,  אשר חרוט בחזית. קו המטרו L1  עובר במחוז  ומגיע עד למרכז ברצלונה.

חדשות ועדכונים נוספים, השקעות נדל"ן בהוספיטלט ברצלונה: