top of page

השקעות נדל"ן בברצלונה

המדריך המלא להשקעות נדל"ן בברצלונה

ברצלונה היא בירת מחוז קטלוניה והעיר המאוכלסת ביותר בה. העיר היא השנייה בגודלה בספרד ושוכנת לחופי הים התיכון. בעיר מתגוררים כ-1.6 מיליון תושבים, וכ-3.2 מיליון תושבים במטרופולין שלה. בשנת 1992 התקיימה בעיר האולימפיאדה אשר הביאה איתה פריחה, שגשוג ופתיחת שערי העיר לזרם עצום של תיירים מכל העולם. ברצלונה היא מרכז כלכלי חשוב, ובו נמצא אחד הנמלים הים תיכוניים החשובים ביותר באירופה, ונמל התעופה הבינלאומי הוא השני בגודלו בספרד. הרחובות המלאים באנשים, קבוצת הכדורגל המקומית, הארכיטקטורה המדהימה והצבעים המיוחדים הפכה את ברצלונה לעיר המתויירת ביותר בספרד. העיר נמצאת במקום החמישי במספר התיירים בין ערי אירופה עם לא פחות מ- 8 מיליון תיירים בשנה. העיר מושכת צעירים רבים למוסדותיה האקדמיים, בגדולה שביניהם, אוניברסיטת ברצלונה לומדים מעל 60 אלף סטודנטים. העיר התוססת מציעה חוף ים ונמל תיירותי, חיי לילה ענפים ואמצעי תחבורה נוחים מעל ומתחת לאדמה.

ברצלונה - העיר שאינה יכולה לגדול

היצע המגורים בעיר ברצלונה מוגבל ולכן דירה בברצלונה מהווה נכס מבוקש. גבולותיה הפיזיים של ברצלונה, נהרות מצפון ומדרום (הליוברגט והבסוס) הים התיכון ממזרח ורכס הערים ממערב (הרי קויסרולה) אינם מאפשרים לה לגדול כמו ערים אחרות. צפיפות הבנייה נושקת לרף העליון ולכן היצע הדירות קשיח ואינו מסוגל עוד לגדול. היצע קבוע עם ביקוש הולך וגובר הינו אחד האלמנטים המבטיחים שמירה על יציבות נדל"נית לאורך זמן. העיר מורכבת מ -10 מחוזות אשר כל מחוז מורכב ממספר רובעים. העיר העתיקה לדוגמה, מחוז Ciutat Vella, מורכב מהרובע הגוטי (El Gòtic) הידוע מסמטאותיו הצרות והקסומות, רובע הרבאל (El Raval) המתפתח, רובע בורן (born) התיירותי וברצלונטה (La Barceloneta) אשר נבנתה ככפר דייגים וסמוכה לחוף הים.

השקעה בדירה בברצלונה 

השפע התיירותי, המסחרי והאנושי שמציעה ברצלונה הופך אותה לאחד ממקומות ההשקעה האטרקטיביים ביותר בעולם. משבר הנדל"ן הספרדי בשנת 2008 משך יחד איתו את מחירי הנדל"ן לדירות בברצלונה כלפי מטה לנקודת שפל נדל"נית ומאז נמצא במגמת עלייה מחירי הדירות בברצלונה נמוך מאוד בהשוואה לערי אירופה מרכזיות כגון פריז, לונדון, אמסטרדם וכמובן ת"א.

ברצלונה בירת קטלוניה  - הקטר שמוביל את כלכלת ספרד

עם זהות ושפה משלו, מחוז קטלוניה נחשב לאחד המחוזות העשירים והעצמאיים ביותר בספרד. למרות שאוכלוסייתו מהווה רק כ-16 אחוז מכלל ספרד, המחוז אחראי ל-25 אחוז מהייצוא הספרדי המהווה 23 אחוז מכלל התעשייה הספרדית. תעשיית הטקסטיל, התעשייה הכימית, המזון והמתכת הינן מהתעשיות הבולטות של מחוז זה ואילו ההופכות את המחוז לחזק, כך גם תעשיית התיירות הנחשבת לחזקה בקנה מידה עולמי.

ברצלונה נחשבת לאחת הערים המובילות באירופה מבחינה כלכלית ובשנים האחרונות חוותה העיר תנופה מחודשת לאחר שנים לא פשוטות לאחר שנקלעה למשבר משמעותי החל משנת 2008, יחד עם ספרד כולה. התמ"ג של העיר הוא מהגבוהים באירופה ואפילו ברמה עולמית נחשב לחזק. ישנם פקטורים רבים ההופכים את ברצלונה לעיר עוצמתית מבחינה כלכלית, בין היתר תחום התיירות, האופנה, האוכל ועוד. חברות מתחומים שונים, חלקן מקומיות וחלקן זרות משגשגות במיוחד בברצלונה, בין חברות אילו ניתן למצוא את בנק סנטנדר, טלפוניקה, חברת Gas Natural Fenisa ועוד. כמו כן, כל שנה כ- 50 אירועים בינלאומיים מתקיימים בברצלונה, ביניהם כנס המובייל העולמי הנחשב לגדול מסוגו בעולם מתקיים בעיר אשר נהנית בימים אילו מסצנת היי-טק מרשימה.

קטלוניה מקדימה את כלכלת ספרד בכל הקשור לתוצר, אחוזי אבטלה נמוכים ומוסר עבודה גבוה. בניגוד לדימוי של הספרדי העצל, הקטלונים הם עם חרוץ, יעיל ובעל תרבות עסקית מערב-אירופית. תוצר לנפש: כלל ספרד- 28,000 אירו. קטלוניה- 35,000 אירו. ברצלונה- 40,000 אירו. הכלכלה החזקה וההון האנושי הופכים את קטלוניה למחוז החזק והיציב ביותר בספר, כאשר ברצלונה הינה העיר המובילה מבין ערי קטלוניה.

shutterstock_2163526785.jpg

אזורים מומלצים להשקעה בברצלונה 

ברצלונה הינה אחת מהערים הידועות והמפורסמות ביותר בספרד והיא גם אחת הערים הגדולות והמשגשגות ביותר שבה. העיר אשר שוכנת לחוף הים התיכון, משמשת גם כבירת קטלוניה- מהמחוזות העשירים והמובילים בספרד, ומהווה יעד מרכזי לתיירות העולמית כמו גם יעד מרכזי למשקיעי נדל"ן זרים ומקומיים אשר מזהים פוטנציאל בעיר המתפתחת. חשוב לציין כי עד האולימפיאדה שהתארחה בעיר בשנת 1992 ברצלונה לא הייתה חשופה לעולם והמשחקים האולימפיים שימשו כקרש קפיצה להתפתחות המאסיבית של העיר מראשית שנות התשעים ועד היום. בברצלונה חיים כיום כמיליון וחצי תושבים ויותר מכפול אם מתייחסים גם למחוזות הסמוכים השייכים לה מבחינה מוניציפלית. העיר נחשבת לאחת הערים המתויירות והאטרקטיביות לא רק באירופה כי אם גם בעולם כולו וזאת בזכות מזג האוויר הנוח שבה, חוף הים הקסום, האדריכלות של גאודי, המוזיאונים הרבים, המסעדות, חיי הלילה הענפים ועוד ועוד.

ברצלונה - 10 המחוזות שאתם חייבים להכיר 

העיר ברצלונה מורכבת מ -10 מחוזות כאשר כל מחוז מורכב ממספר רובעים ולעיתם נוהגים לכנות מחוז מסוים על שם רובע מרכזי במחוז. לדוגמה, מחוז Ciutat Vella, מורכב מהרובע הגוטי (El Gòtic) הידוע מסמטאותיו הצרות והקסומות, רובע הרבאל (El Raval) המתפתח, רובע בורן (born) התיירותי וברצלונטה (La Barceloneta) אשר נבנתה ככפר דייגים וסמוכה לחוף הים. אם כך, מהם המחוזות והרובעים בהם אנו מתמקדים ושבהם אנו מזהים את העניין הגדול ביותר בקרב משקיעים

ברצלונה רובע העיר העתיקה
דירה להשקעה בברצלונה

העיר העתיקה של ברצלונה Ciutat Vella

- העיר ברצלונה נולדה מתוך מחוז קטן בשם Ciutat Vella (בקטלונית "העיר העתיקה"), המוקפת בחומות, אותן ניתן לראות עד היום. במהלך המאה ה-19, במקביל למהפכה התעשייתית, התרחבה העיר ויצאה מן החומות. מחוז זה מחולק לארבעה רובעים בעלי מאפיינים ואופי שונים ( בורנה, ברצלונטה, גוטי, ראבאל). המחוז הינו לב התיירות של ברצלונה ומושך אליו יותר מ -9 מיליוני תיירים בשנה ולכן נמצא שם כמות גדולה של בתי המלון, מסעדות פאבים ועוד. במחוז זה נמצאים אתרים היסטוריים חשובים של העיר וחוף ים רחב ונקי. עוד מצויים בחלק הישן של העיר גם הקתדרלה העירונית וקריית הממשלה הקטלונית, כיכר ריאל וגן חיות עירוני. כמו כן, נמל ברצלונה, שהינו אחד הנמלים בעלי בתעבורה הגדולה באירופה כולה וכמובן, שדרת הראמבלס- השדרה המפורסמת ביותר בברצלונה ואחת מן המפורסמות בעולם.  

רובע אל בורן (El born) ברצלונה

אם אפשר להשוות באיזושהיא צורה את רובע אל בורן לשכונה כלשהי בארץ היינו בוחרים במשהו בין שינקין לנווה צדק. הרובע, אשר שורשיו נעוצים עמוק בהיסטוריה של העיר העתיקה של ברצלונה נחשב כיום לאחד הרובעים החדשניים והאופנתיים של העיר. מסיבות, ברים, בתי פה רבים וחיי לילה מפוארים מאפיינים רובע זה כיום. אם הגעתם לעיר כתיירים ואתם מחפשים קצת אקשן בסטייל, זה האיזור בו תרצו לבקר. 

רובע אל בורן עבר תהפוכות רבות לאורך ההיסטוריה ובמאות ה 12-17 רובע זה היה הרובע היוקרתי בעיר, אז הכנסייה היפה סנטה מריה דל מאר - הכנסייה המרכזית של הרובע - היתה הכנסיה החשובה של ברצלונה. בתחילת המאה ה-18 רוב השכונה נחרבה והרכבות והשוק הועברו לאיזורים אחרים של העיר, מה שגרם להדרדרות במעמד השכונה ומשך לעיר לא מעט אמנים ואומנים אשר קבעו ברובע את בתי המלאכה ובתי הסטודיו שלהם, בדומה לתהליך שעבר, למשל, הסוהו הניו-יורקי. בשנים האחרונות האיזור זכה לעדנה מחודשת וכיום זהו האיזור הטרנדי ואחד ומתויירים ביותר בעיר העתיקה של ברצלונה. ניתן למצוא בו בוטיקים יפים אך יקרים וחנויות עיצוב, לחובבי האופנה שבינינו. ברובע זה נמצא את מוזיאון פיקאסו- מהמוזיאונים החשובים של ברצלונה, וכן את שער הניצחון המפורסם.

הרחוב המרכזי ברובע הינו Passeig del Born אשר ככל הנראה בעברו שימש כמרכז לתחרויות הפלה ברומח ע"י אבירי מחוז קטלוניה וכיום זהו איזור עם בתי קפה שוקקים, ברים וחנויות אופנה.

באופן טבעי ובעקבות התפתחות הרובע, גם מחירי הנדל"ן עלו כלפי מעלה וכיום אינם רחוקים מהמחירים ברובע גותי השכן. 

ברצלונה תת רובע אל בורן

הרובע הגותי (Gotic) 

הרובע הגותי הוא הרובע המרכזי בעיר העתיקה של ברצלונה. הרובע הגותי אשר נבנה עוד בימי הביניים נחשב לעתיק ביותר בעיר. שיא פריחתו של הרובע הגיע בימי הביניים ורוב המבנים שאנו רואים כיום הינם מאותה התקופה. במהלך ההיסטוריה גם הרומאים שלטו באזור ולכן ניתן למצוא שרידים רומים רבים ברובע אשר שימש כמרכז העיר גם לאחר תקופת הרומאים ועד ימי "היציאה מהחומות" ובניית רובע אשאמפלה בידי עשירי העיר. הרובע הגותי סבוך ומלא בסמטאות קצרות ואפלות, הכוללות ריכוז של מבנים גותייםארמונות פאר וכנסיות.  

 

עד לגירוש יהודי ספרד ב-1492 היה הרובע מרכז החיים גם של היהודים ושרידים מהתקופה היהודית של העיר ברצלונה אפשר לראות עד היום בבית הכנסת מאיור (ככל הנראה מדובר בבית הכנסת העתיק באירופה) אשר נמצא ברובע. לכל רוחבו של הרובע ניתן למצוא כיכרות עתיקות ושווקים קטנים בסגנון בנייה גותי ייחודי עתיק לצד חנויות בגדים וגלריות אומנות לתיירים כיום נחשב הרובע לאחד הרובעים המתוירים ביותר בעיר ומלא במסעדות, פאבים ואטרקציות תיירותיות. הביקוש לשכירות באופן טבעי גבוה מאוד והמחירים בהתאם. שכירויות לתקופות קצרות (תיירות) מאפיינות את הרובע.

דירות בברצלונה
ברצלונה תת רובע גותי

רובע ראבאל (Raval) - ברצלונה

פלורנטין של ברצלונה. הרובע ממוקם היטב במרכז העיר, בסמוך לרובע הגותי. השכונה שהייתה מאופיינת בעוני ופשע בעבר משכה בשנים האחרונות משקיעים וצעירים שהעלו את המחירים ודחפו את הגורמים הפליליים החוצה במידה רבה. הרובע, בדומה ליתר רובעי העיר העתיקה, שופע ברים, מסעדות, חנויות וגלריות אופנתיות. מעגל קסמים חיובי הביא לשיפור משמעותי באזור ופתח את השוק ליותר קונים. הממשלה העירונית השקיעה משאבים לשיפור וחיזוק השכונה וכחלק ממאמץ זה הוקם המוזיאון לאמנות מודרנית (MACBA). בעקבות מחסור בשטחים בברצלונה ושכנותיה היוקרתיות יותר, סביר להניח שהמחירים בשכונה ימשיכו ויעלו עם שיפור התשתיות והאוכלוסייה בשכונה. השדרה המרכזית ברובע ראבאל הינה הרמבלה דאל ראבאל. מאז שנת 2007 ירדו מחירי הדירות במחוז Ciutat Vella באופן משמעותי, אך הרובע שמר על ערכו יחסית לרובעים אחרים בברצלונה. כל אלו מהווים פוטנציאל לעליית ערך פעם אחת מהתאוששות השוק ופעם שנייה מהתחזקות הרובע. 

רובע ברצלונטה (Barceloneta) - ברצלונה

מבחינה נדלני"ת רובע Barceloneta הינו הרובע היוקרתי ביותר של מחוז Ciutat Vella וזה ככל הנראה בשל סמיכותו לחוף הים. רובע ברצלונטה (ברצלונה הקטנה) שוכן על לשון יבשה בצורת משולש שפולשת לים. במשך תקופה ארוכה היתה ברצלונטה שכונת עוני בה גרו דייגים ופועלי נמל. במאה ה- 18 החליטו פרנסי העיר "לנקות" את השטח מהבתים הדלים שבו ולהקים רובע חדש ומסודר, שיאוכלס בתושביו הקודמים. במסגרת הנסיון, שנחשב נועז בזמנו, תוכננו שורות בתים נמוכים יחסית ברחובות הנמתחים בשתי וערב מדרום לצפון, כדי לאפשר מעבר לרוח מהים. התכנון המקורי ניכר גם היום, הרובע שמר על אופיו העממי ויש בו מקבץ מסעדות דגים פופולריות בהן מוגש השלל שעלה ברשתות הדייגים. בתקופת המשחקים האולימפיים התפתח הרובע לכוון הים, והתקרב לרובעים הסמוכים. מאותה תקופה שינה הרובע עורו, חופיו שודרגו וטיילת יפיפיה וארוכה נתווספה לו. בכיכר המרכזית של הרובע - סלסה דה לה פונט (Placa de la font) - תמצאו שוק אוכל קטן ומקורה. הצלע הדרום-מזרחית של השכונה היא החוף העירוני של ברצלונה, אשר זכה בשנת 2005 לסטאטוס של "חוף הים העירוני הטוב ביותר בעולם". ובימים שטופי שמש .הוא עמוס במתרחצים, חיוכים ונגנים נודדים.

ברצלונה תת רובע רבאל
ברצלונה תת רובע ברצלונטה

רובע Sants Montjuic - סאנטס מונז'ואיק ברצלונה

מחוז סאנטס מונטג'ויק (הר היהודים) נמצא בחלקה הדרומי מזרחי של העיר. המחוז מורכב מכמה חלקים שאוחדו ליחידה אחת. בעבר הייתה קיימת עירייה נפרדת בשם זה, מחוז מוניציפלי נפרד שהפך לחלק אינטגרלי מברצלונה.זהו המחוז הגדול ביותר מבין עשרת המחוזות של העיר ברצלונה. במחוז זה שמונה רובעים כאשר אנו מתמקדים בשלושה: Sants, Hostafrancs ו-Poble Sec. גבעת המונטז'ואיק (הר היהודים) הינה גבעה בגובה של 200 מטר הניצבת בחלקה הדרומי של העיר ומחזיקה בעבר היסטורי עשיר והווה מרהיב ביופיו. למבקרים בה היא מציעה גינות, תצפית על העיר ועל הים, מוזיאונים רבים וכמה מן האתרים המפורסמים של העיר ברצלונה, ביניהם- Placa Espana, תיאטרון המונטז'ואיק, מזרקות הקסם, האצטדיון האולימפי (בשנת 1992 התקיימה בעיר האולימפיאדה, דבר שתרם רבות להתפתחות המחוז בפרט וברצלונה בכלל) ועוד. הר המשקיף על העיר העתיקה והים, רחובות מרכזיים, קומפלקס תעשייתי והיסטוריה מפוארת, הם שהופכים את המחוז למגוון ביותר של ברצלונה, דבר אשר מושך תיירים רבים וכמובן גם דיירים המחפשים איזור מרכזי המציע תעסוקה מרובה ומגוונת. כיום מתגוררים במחוז זה, שנחשב לבעל תמהיל מגוון מבחינה חברתית, כ-180 אלף איש. 

ברצלונה רובע סאנטס מונטגויק
דירות בברצלונה

סאנטס (Sants) - ברצלונה

שמו של הרובע, שהינו אחד העתיקים של המחוז, נגזר משמה של עיירה עתיקה. עד המאה ה-19 היה ידוע רובע Sants כאחד ממרכזי הטקסטיל המרכזיים ברחבי ברצלונה, כאשר גם כיום רובע זה נחשב מרכזי ובולט מבחינה מסחרית ומבחינת תעסוקה. הרחוב המרכזי של הרובע, רחוב Sants, המגיע עד כיכר אספניה, הינו אחד מהרחובות המסחריים הארוכים והנחשבים ביותר באירופה עם מעל ל- 300 עסקים לאורך הרחוב, כאשר בחודשי הקיץ הופך הרובע להומה וגועש תיירים. בנוסף, תחנת הרכבת המרכזית של העיר נמצאת ברובע זה. המרכזיות של הרובע (קרוב לים ולנמל, קרוב לעיר העתיקה) מושכת מתיישבים רבים המחפשים תעסוקה ואזור נגיש לחלקים מרכזיים נוספים של העיר. ברובע מתקיימים גם פסטיבלים שונים ולצד קהילה עירונית, פעילות חברתית, קבוצות ספורט מקומיות, מגיעים למקום גם כאמור תיירים רבים מרחבי העולם. 

פובלה סק (Poble-sec)

רובע פובלה נמצא באזור הדרומי של ברצלונה. אתר מרכזי הנמצא לא רחוק מרובע זה הינו המונז'ואיק (הר היהודים) המפורסם. ההר אשר משקיף על העיר ברצלונה מושך אליו תיירים רבים במהלך השנה ונחשב לאחד האיזורים היותר יפים של ברצלונה ולריאה הירוקה של העיר. השכונה נגישה מאוד לכל חלקי העיר בזכות קיומה של תחנת המטרו המקומית. הרובע משיק לרחוב פאראלל המרכזי. האוכלוסיה המתגוררת ברובע זה מבוססת בעיקר על משפחות ממעמד הביניים ובשנים האחרונות הפך אטקרטיבי בקרב צעירים הבאים המחפשים להנות ממחירים נוחים, קרבה למרכז העיר ולאוניברסיטת ברצלונה. עיריית ברצלונה משקיעה משאבים רבים בשדרוג המרחב הציבורי של הרובע. 

​מגמת המחירים גם היא בעלייה בשנים האחרונות, בהתאם להתפתחות הרובע.

דירות בברצלונה
ברצלונה תת רובע סאנטס
ברצלונה תת רובע פובלה סק
ברצלונה תת רובע הוסטה פרנס

רובע הוסטה-פרנקס (Hosta-francs ) ברצלונה

VALENC~2.JPG

רובע הוסטפרנקס הינו רובע מרכזי במחוז, בעל נגישות בזכות העובדה שבמרכז מצויה תחנת מטרו שקל להגיע אליה. בנוסף, תחנת רכבת סמוכה תורמת לכך שלמרות שהשכונה מרוחקת יחסית ממרכז ברצלונה, אין כל קושי להגיע לכל מקום ובמהירות.הרובע צמוד לכיכר אספניה המדהימה ומכיל את שוק הוסטה-פרנקס, מהשווקים העתיקים והמפורסמים בברצלונה. השוק נפתח בשנת 1888 וקם במטרה לתת מענה לסוחרים הרבים אשר סיפקו סחורה לאוכלוסייה אשר התפתחה בקצת מהיר באיזור. האיזור מתאפיין באוכלוסייה ממעמד הפועלים ומחירי נדל"ן שאינם גבוהים.

ברצלונה רובע אשמפלה

רובע אשמפלה (Eixample) ברצלונה

רובע אשמפלה הוא המרכזי ביותר בברצלונה, הנמצא צפונית לכיכר קטלוניה ומשתרע משני הצדדים של שדרת Passeig de Gracia (רחוב הקניות והמסעדות המפורסם והיוקרתי). שמו של המחוז נגזר מהמילה "הרחבה" בשפה הקטלונית. אזור זה מהווה התרחבות של ברצלונה העתיקה אשר יצאה מהחומות, כאשר תנופות בנייה נרשמו בו במאה התשע עשרה ובמאה העשרים. המחוז מאופיין בתכנון מוקפד, ברחובות ישרים ורחבים בסגנון שתי וערב. במחוז זה ניכרת ההשפעה של האדריכל המפורסם גאודי וכן של אדריכלים מקומיים נוספים. הקאזה מיה והסגרדה פמיליה הם מהדוגמאות החשובות והידועות ביותר שגם מושכות תיירים בהמוניהם. מלבד לאדריכלות המהפנטת יש כאן שדרות טיול נעימות כמו הרמבלה (אשר מתחיל בעיר העתיקה ונכנס למחוז זה) אזורי קניות מפתים וייחודיים, אתרים היסטוריים וסצנת מזון מגוונת הכוללת את אחד משווקי המזון מהמפורסמים באירופה וכמובן מסעדות יוקרה מפנקות. בהתאם לכך בכלל לא מפתיע שרוב המלונות הטובים בברצלונה ממוקמים בסביבה זו. במחוז זה זה ניתן למצוא שכונות מגוונות – הן שכונות יוקרה מטופחות והן שכונות הרבה פחות מתוחזקות, עם בניינים מיושנים שחלקם בהחלט זקוקים לשיקום והשבחה. 

רובע סנט אנטוני (Sant Antoni) ברצלונה

בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20 ,היה חלק העיר הזה שקט ותעשייתי כאשר הרובע ממשיך במסורת האירוח והאווירה אשר אפיינה אותו בזמנו תודות לפארקים, הרחובות השקטים, והברים המסורתיים. כמובן שהאיזור לא נשאר מאחור והתפתח עם פתיחה של מסעדות רבות ובנייה של בתים מודרניים לאורך שדרת פראלאל הארוכה.

בשכונה זו ניתן למצוא את שוק סנט אנטוני המפורסם שתוכנן ועוצב ע"י אנטוני ריוורה טריאס. השוק, שחודש ושופץ השנה ויש הרואים בו את ליבה של השכונה - שוקק חיים, מראות, ריחות וטעמים. כאשר הוקמה השכונה, סביב השוק צצו מעט מאוד בתים. רק הזמן החולף הביא להקמת עוד ועוד מבנים. המבנים הגדולים הוקמו בשנות העשרים של המאה שעברה ובמשך שנים נחשבה השכונה בעיקר למקום מחייתם של פועלים ואנשי קשיי יום. האזור כיום נמצא במגמת עלייה וכך גם המחירים. ניתן למצוא הרבה סטודנטים באיזור המחפשים קרבה למרכז העניינים וכמובן לאוניברסיטה המפורסמת של ברצלונה.

סגרדה פמילייה (Sagrada Familia) 

סגרדה פמיליה זהו המחוז המפורסם והמרכזי ביותר של מחוז אשאמפלה. בלב הרובע ניצבת הכנסייה שנחשבת לאחת המפורסמות והמרתקות אדריכאלית, אותה תכנן אנטוני גאודי- מהאדריכלים הידועים בעולם. הכנסייה ידועה גם מעצם העובדה שהיא למעשה מבנה בלתי גמור. ראשית הבנייה החלה 1883 ובנייתה נמשכת עד היום. פרויקט הבנייה צפוי להסתיים ב-2026, השנה המאה למותו של גאודי, תודות לכספים שמקורם במבקרים הרבים שהגיעו לברצלונה במסגרת אולימפיאדת ברצלונה שהתקיימה בעיר בשנת 1992. זהו רובע נחשב ויוקרתי ומחירי הנדל"ן גבוהים בו. כמובן שתלוי מיקום מדויק ומצב הנכס ועדיין ניתן לאתר והזדמנויות מעניינות  ומחירים נוחים.  באיזור בתי ספר איכותיים ושירותים המושכים משפחות מקומיות. דבר אשר נכון גם לשאר השכונות באשמפלה.

Sant Marti - סאנט מארטי

סאנט מרטי, שוכן בחלקה המזרחי של העיר. המחוז, שהיה לזמן מה נפרד לחלוטין מהעיר עצמה ולמעשה אזור כפרי אוטונומי, נהיה חלק מהעיר רק בסוף המאה השבע עשרה, תחילת המאה השמונה עשרה. מחוז זה נחשב לאחד הצפופים ביותר בברצלונה המודרנית, עם אוכלוסייה של יותר ממאתיים אלף איש הנפשרים על כ-10.8 קמ"ר.

ברצלונה תת רובע סאנט אנטוני
ברצלונה תת רובע סאגרדה פאמילייה
ברצלונה רובע סאנט מארטי
ברצלונה השקעה דירה

אל-פובלה נו (El-Poblenou)

רובע פובלה נו הינו רובע מרכזי ורחב ידיים. הרובע שוכן סמוך לחוף הים התיכון, לא הרחק מפארק המצודה ומשכונת ד'אשאמפלה. השכונה נחשבה במשך שנים למרכז תעשייתי חשוב, עוד לפני שהייתה חלק בלתי נפרד מברצלונה. משנות התשעים החל רובע זה לחוות תנופת פיתוח, עם תמהיל של אזורי מגורים ואזורי מסחר, ודגש על חדשנות טכנולוגית. השכונה משכה בעלי אמצעים רבים וכן גם אזורים שהפכו למוקד חיי רוח. ברובע מגוון גדול של גלריות ומוזיאונים של אמנים מקומיים וזרים. בשנת 1992 התארחו באיזור ספורטאי האולימפיאדה מה שהגביר את התפתחות הרובע. ברים ומסעדות בהחלט מאפיינים את האיזור שמושך אליו צעירים רבים. האזור נחשב למאוד מקומי בעל אווירה נינוחה וידידותית , וכזה ששמר על מנהגיו ודרך החיים המסורתית שלו.

ברצלונה תת רובע פובלה נו

רובע גרסיה (Gracia) ברצלונה

מחוז גראסיה, אחד מחלקיה המרכזיים של ברצלונה ואחד המתוירים שבה כולל בתוכו את השכונות הידועות וילה דה גראסיה וגראסיה נובה. המחוז הינו קטן יחסית בגודלו, אולם הוא טומן בחובו תרבות מקומית תוססת ועירנית.

מחוז זה מיוחד ומאופיין ברחובות צרים ובלתי סדורים. המבנה הייחודי של המחוז נובע מכך שהוא לא נבנה כחלק מההתפתחות הטבעית של העיר, אלא היה בעברו ישוב נפרד. המחוז, שהוקם במאה החמש עשרה על ידי נזירים ממסדר הכרמליתיים, נחשב במשך הרבה מאוד שנים למועצה מקומית נבדלת. רק בסוף המאה השבע עשרה סופח לברצלונה כחלק משינוי כוללני ואולם מבחינה מסורתיית, עדיין מתפקד כעצמאי, בייחוד בחודש אוגוסט אז מתקיים פסטיבל ה- Gracia decorate, בו הרחובות מתמלאים קישוטים ואווירת חג שמחה. המחוז מהווה כיום משכן קבוע ליותר ממאה אלף תושבים, ובאזורים מסוימים שלו נשמר עדיין האופי העתיק והאווירה הישנה. הביקוש לשכירות גבוה במחוז זה, בין היתר בקרב סטודנטים שכן מציע מקומות בילוי ובעיקר הרבה מסעדות וברים. ברובע קיימת תעשייה זעירה והרבה חנויות קטנות,המוכרות דברי אומנות ועבודות יד.

מבחינת השקעה, המחירים אינם נמוכים אך בהתחשב באופי המחוז המשובח הם בהחלט אינם גבוהים. הרובעים בהם אנו מתמקדים במחוז זה הינם וילה דה גרסיה (Vila De Gracia) וגרסיה נוסה (Gracia Nova).

דיאגונל מר (Diagonal Mar) ברצלונה

גם רובע זה נמצא על חוף הים ומסתיימת בו שדרת דיאגונל האלכסונית (Avinguda Diagonal), השדרה הרחבה והחשובה ביותר מבין שדרות ברצלונה. שכן חוצה את העיר לשניים. אורכה של השדרה כ-10 ק"מ והיא משמשת הן כעורק תחבורה של ברצלונה והן לקניות ולמסעדות. השדרה מסתיימת בים, בחופי הרחצה הציבוריים והמפורסמים של ברצלונה. ברובע זה.

וילה אולימפיקה (Vila Olimpica) ברצלונה

רובע זה עבר חידוש משמעותי לקראת אירוח ספורטאי האולימפיאדה בשנת 92. הרובע אשר גובל עם רובעים פובלה-נואו, אל בורן וברצלונה נהנה מחוץ ים מדהים ואוירה מיוחדת במינה. בחוף תוכל למצוא את הנמל אולימפי, אשר שודרג משמעותית לרגל המשחקים האולימפיים. הרובע הוקם בלב האזור הימי של ברצלונה ומהווה חלק מרכזי של חזית הים האטרקטיבית של הכפר האולימפי. בנוסף, ישנן ברובע זה שתי אוניברסיטאות, Residencia Campus del Mar ו- Pompeu Fabra University, מה שהופך את הרובע לאידיאלי בעבור סטודנטים המחפשים ליהנות מהיתרונות של מחייה קרובה לאוניברסיטה בשילוב אטרקציות רבות הכוללתו קרבה לחוף ים וחיי לילה תוססים. בנוסף, ברובע מספר פארקים, ביניהם פארק קטלןניה בו ניתן למצוא את גן החיות הזיאולוגי של ברצלונה. מבחינת בנייה ניתן למצוא דירות מודריות ובתים שנבנו בצורת מרובע עם בריכה במרכז.

ברצלונה תת רובע דיאגונל מר
ברצלונה רובע גרסיה

ניתוחי שוק ועדכונים על שוק הנדל"ן בברצלונה

bottom of page