top of page
Computer with Graph

ולנסיה – על העיר שיש בה הכל


לנסיה, רק השם עצמו גורם להרגיש את אווירת החופים, מטעי התפוזים, והחולות שכל כך מאפיינים את העיר המדהימה ביופייה. ולנסיה הינה עיר נמל במזרחה של ספרד הממוקמת כ-320 ק"מ מצפון לברצלונה וכ-300 ק"מ מזרחית למדריד. זוהי עיר הבירה של הקהילה האוטונומית ולנסיה והעיר המאוכלסת ביותר בה, העיר השלישית בגודלה בספרד (אחרי מדריד וברצלונה), וה-22 בגודלה באיחוד האירופי. נכון לשנת 2016 העיר מונה כ- 790,201 תושבים, כאשר מטרופולין העיר מונה בין 1,175,000 ל-1,564,145 תושבים. נמל ולנסיה נחשב כנמל המכולות החמישי העמוס ביותר לחופי הים התיכון.

ולנסיה - מושכת תשומת לב רבה

התיירים באים

כאשר חושבים על ספרד כיעד תיירותי חושבים קודם על ברצלונה ומדריד המציעות שפע והרבה עניין לתיירים הרבים הפוקדים את הערים. אם זאת, בשנים האחרונות הפכה ולנסיה יעד אטרקטיבי ספרדי נוסף בקרב תיירים מכל העולם, ביניהם התיירים הישראלים אשר נהנים כיום מטיסות ישירות לעיר, מה שמעיד על העניין הרב שהעיר מעוררת.

אחד היתרונות של ולנסיה ביחס לברצלונה ומדריד הוא שהעיר אינה עמוסה, אינה ממוסחרת ונחשבת בטוחה לתייר. כמו כן, השירות הניתן ע"י בעלי העסקים מצוין ובאופן כללי אנשי העיר חביבים ונחמדים מה שיותר אווירה נינוחה ונעימה.

מזג האוויר בולנסיה פשוט נהדר, העיר נהנית מכ-320 ימים של שמש נוצצת ומחופי ים מוזהבים, רחבי ידיים ומים צלולים.

זהו מקום מושלם להתגורר בו, לצאת וליהנות מהנהרות הזורמים ברחבי ולנסיה ומהפארקים הסובבים אותם לשבת בבית קפה פינתי בעיר ואפילו לצאת לטייל בהרים ובמרחבים הגדולים המקיפים את העיר.

השם המקורי של העיר, משמעו כוח וגבורה וכיום מייצג את המהות של העיצוב העכשווי של ספרד יחד עם האדריכלות המודרנית והחדשנות, כאשר ולנסיה נותרה שמרנית וגאה במסורותיה, כאשר המפגש בין העיר העתיקה של ולנסיה להתפתחותה המודרנית, יוצר מפגש עולמות מדהים ורחובות נעימים ויפים להסתובבות.

חופי ים רחבי ידיים ומים צלולים

יופייה של ולנסיה

העיר נמצאת על מסלול יציב של יופי ביולוגי. הגשרים היפים שפעם השתרעו על פני נהר טוריה נראים חינניים באותה מידה על פני פארק עירוני ואת העיר העתידנית המרהיבה של אמנות ומדעים שתוכנן על ידי האדריכל יליד ולנסיה, סנטיאגו קלטרווה, יצרה קישור אדריכלי מרגש בין מרכז העיר לבין הים התיכון. ולנסיה השתנתה בעשור האחרון. אירועים בינלאומיים חשובים כמו גביע ה -32 וה -33 של אמריקה והגראן פריקס האירופאי העמידו את ולנסיה על המפה כיעד מרכזי. הם גם סייעו להפוך את הנמל ואת האזור שמסביבו ליעד תוסס בזכות עצמו.

מקום טוב לגדול בו

מבחינת משפחות, זהו בהחלט מקום נפלא לגדל בו ילדים ולהתגורר בו.

ולנסיה הינה כאמור העיר השלישית בגודלה בספרד ויש לה את כל היתרונות התרבותיים והחינוכיים של עיר גדולה, אך מנגד, כמו כל כפר קטן וחביב, נהנית מאורח חיים ידידותי, שקט ושלו. זוהי עיר שבה בהחלט סביר שתעורר לפעמוני הכנסייה וציפורי השירה לפני תנועה ורעש עירוני. ולנסיה שלא כמו אחיותיה הגדולות מדרום וממערב, ברצלונה ומדריד, שומרת על אורח חיים ספרדי ואותנטי בזמן שהיא גדלה ומתפתחת פיזית כעיר מודרנית ותוססת.

עיר המדע והאומנויות - יעד אטרקטיבי לתיירים

ישנם אזורי משחק רבים לילדים, מוסדות חינוך, בתי חולים, מרכזי קניות, פארקים ויתר התשתיות הנדרשות בעיר גדולה ומפותחת.

תחבורה ציבורית - העיר נוחה מאוד ומספקת חיבורים קלים לרוב בירות אירופה, טיסה ישירה לארצות הברית וכיום אף לישראל, כנזכר לעיל. הרכבת המהירה הגיעה לולנסיה בשנת 2010 ומדריד היא כעת רק שעה וחצי בנסיעת ברכבת. ההרים נמצאים במרחק של 15 דקות נסיעה ברכב, והחופים הנמצאים בשפע ומאוד נגישים.

אוניברסיטאות בולנסיה - סטודנטים מכל העולם מגיעים לעיר במטרה ללמוד באחת האוניברסיטאות בעיר, כאשר הגדולה מביניהן הינה אוניברסיטת ולנסיה (UV) הנחשבת מהותיקות בספרד ומונה כ- 60,000 סטודנטים, חלק משמעותי מתוכם מגיע מחוץ לספרד.

לסיכום, ולנסיה של היום הינה בהחלט יעד אטרקטיבי מאוד הן בקרב תיירים והן בקרב משפחות המחפשות עיר גדולה בעלת תשתיות ואמצעים רבים אך גם שקט, פסטורליות, היסטוריה ותרבות.

מבחנית נדל"ן בולנסיה, העיר מתאוששת ממשבר הנדל"ן הגדול של 2008 ובשנים האחרונות משקיעי נדל"ן מכל העולם המחפשים ליהנות מתשואה שוטפת נאה ופוטנציאל לעליית ערך מגלים עניין רב מאוד בעיר

bottom of page