top of page
Computer with Graph

להגיע ולהשקיע בנדל"ן בספרד בתקופת הקורונה ולהשאר בחיים, או בבידוד ;-)


משקיע ישראלי המעוניין לרכוש נכס בספרד, נדרש להגיע פיזית לספרד.

הסיבה הראשונה הינה חובת פתיחת חשבון בנק שהיא תנאי לרכישת נכס בספרד. השנייה, הינה המלצה בלבד לביקור בנכס טרם רכישתו שכאמור איננה חובה. אז איך ניתן, אם בכלל, להגיע לספרד ולחזור לארץ בתקופת הקורונה?, מה הן הוראות הבידוד ומה הבירוקרטיה הכרוכות בכך? כל זאת ועוד - בכתבה הבאה.


רוכש נכס בספרד מחוייב להגיע טרם הרכישה לסניף הבנק, להציג את פניו כתנאי לפתיחת חשבון. הדרישה לנוכחות פיזית נובעת מתוך חוקי הלבנת ההון המחייבים את הבנקאי לזהות את הלקוח באופן אישי. כמו כן, משקיעים המעוניינים ליטול משכנתא חייבים להיות בעלי חשבון בבנק המלווה. כמו כן, הדרישה לחשבון בנק הינה תנאי סף הכרחי, הנדרש ע"י הנוטריון בעת העברת בעלות בנכס. חיבור הרשויות לחשבון הבנק מבטיח את המשך הגבייה של המיסים העירוניים. דבר נוסף ולא פחות חשוב, הוא שלב הביקור בנכס לפני רכישתו, שלב חשוב ומומלץ, אך איננו חובה.

בעבר זו לא הייתה בעיה גדולה, כמה שעות טיסה ואתם בספרד. אפילו אנשים עסוקים יכלו למצוא לעצמם זמן לביקור קצר. אך מאז התפרצות מגפת הקורנה, ישנן מגבלות אשר מקשות על הביקור - ישראלים המגיעים צריכים לציית להנחיות הקורונה, אשר עשויות לחייב אותם גם בשהייה בבידוד.


את כל המידע העדכני טרם טיסה לספרד תוכלו למצוא בסרטון הרשמי מטה מתוך אתר משרד הבריאות הספרדי המתעדכן מעת לעת:


להתכונן לנסיעה


בטרם הנסיעה עליכם למלא את הצהרת הבריאות המתאימה לכם, בקישור הזה באתר משרד הבריאות הספרדי . שימו לב! אם הצהרתם כי ב-14 הימים שבטרם הנסיעה סבלתם מסימפטומים של חום, שיעול או קשיי נשימה לא תוכלו לטוס! את הטופס יש לשלוח במסגרת 48 השעות שלפני הנסיעה. לאחר ששלחתם את הטופס תקבלו במייל קוד QR לסריקה בשדה התעופה. תוכלו להדפיס אותו או להציג אותו בשדה התעופה באמצעות הטלפון הנייד.


את הקוד יש לסרוק לפני בואכם לעמדת איסוף המזוודות. כמו כן אנו מזכירים לכם כי יש לשמור על ההנחיות של ריחוק בין אדם לאדם (1.5 מטר, כן... חסכתם 0.5 מטר בהשוואה לישראל) ולהקפיד על כל כללי ההיגיינה. אם במהלך הטיסה אתם חווים סימפטומים של חום, שיעול או קשיי נשימה, יש ליידע את הצוות מייד. כמו כן, אנו מזכירים לכם כי ישנה חובה על עטיית מסכות במטוס ובתחבורה הציבורית.


במידה ובמהלך הביקור במדינה תחוו את סימפטומים המזוהים עם מחלת ה-COVID19 , יש ליידע את רשויות הבריאות באזור שבו אתם נמצאים.


בדיקות COVID19 בטרם ההגעה לספרד


מבקרים המגיעים ממדינות, או אזורים, אשר הוכרזו על ידי האיחוד האירופי כבעלי סיכון גבוה נדרשים לבצע גם בדיקת קורונה. הרשימה מתעדכנת כל 15 יום, בהתאם למצב הקורונה במדינות השונות. נכון לרגע כתיבת שורות אלו ישראל אינה נמצאת ברשימה, אך חשוב לבדוק זאת בטרם הנסיעה באתר משרד הבריאות הספרדי .


שימו לב לפרטים, לא כל בדיקת קורונה מקובלת על הספרדים. סוג הבדיקה הנדרשת הוא (COVID-19 RT-PCR), בדיקות אחרות פשוט אינן קבילות. הבדיקה צריכה להיות עדכנית, כלומר בדיקה אשר נערכה במסגרת 72 השעות טרם ההגעה לספרד. שימו לב שסוכנות הנסיעות אשר מוכרת לכם את כרטיס הטיסה, מחויבת לעדכן אתכם לגבי הדרישות. כמובן מיותר לציין כי הבדיקה צריכה להראות תוצאה שלילית.


בהגיעכם לספרד יהיה עליכם לשאת איתכם את תוצאות הבדיקה באמצעות מסמך מקורי באנגלית או ספרדית (גם פורמט דיגיטלי מתקבל). המסמך צריך להכיל שם מלא של הנבדק, מספר תעודת זהות או דרכון, תאריך הבדיקה, פרטי המעבדה המבצעת כולל פרטי הקשר. המסמך צריך לציין את טכניקת הבדיקה שבוצעה.


מי שמגיע ממדינה או אזור המוגדר כבעל סיכון גבוה, ואין ברשותו את תוצאות הבדיקה יאלץ לבצע בדיקה בשדה התעופה. שימו לב שאתם תאלצו לשאת בעלויות הבדיקה ויתכן שתאלצו גם לשלם קנס בגין אי הציות להוראות.

מי שמראה סימפטומים מחשידים, אך אינו מגיע מאזור בסיכון גבוה, גם כן יאלץ לעבור בדיקה אשר תמומן על ידי ממשלת ספרד. במידה ונמצאתם חיוביים, תשלחו מייד למוסד רפואי. אם תסרבו להיבדק, תימנע מכם הכניסה לספרד!


ומה לגבי החזרה לישראל?


בטרם החזרה לישראל תידרשו למלא טופס הצהרת בריאות, לא יותר מ-24 השעות שלפני הטיסה. את הטופס תוכלו למצוא בקישור הזה - הצהרת נוסע הנכנס לישראל . פשוט מלאו והדפיסו את האישור, אותו תצטרכו להציג בשדה התעופה. נכון לרגע כתיבת שורות אלו, ספרד מוגדרת כמדינה אדומה - החוזרים ממדינה אדומה חייבים בבידוד ועליהם למלא טופס דיווח עצמי על בידוד. בטרם החזרה מומלץ לבדוק האם ספרד נמצאת ברשימת המדינות האדומות, תוכלו לבדוק זאת ברשימת המדינות האדומות שחזרה מהן מחייבת בידוד בישראל.


בכך הצטרפו לחיינו עוד כמה טפסים ובירוקרטיות מעצבנות אך חיוניות, שנראה שהולכות ללוות אותנו בתקופה הנראית לעין. אבל, כמו בכל נסיעה לחו"ל, ברגע שתנחתו במולדת הטאפס על כוס יין אדום מזן ספרדי, תשכחו מהכל.


נסיעה טובה.


*האמור בכתבה זו מבוסס על מידע המוצג במקורות מידע רשמיים המשתנים מעת לעת. אין להתבסס על האמור בכתבה זו כהכנה לנסיעה לחו"ל בכלל או לספרד בפרט, אלא על המקורות בלבד.


Commenti


bottom of page