דירה בברצלונה, דירה בספרד
דירה בברצלונה השקעה ספרד

דירה בברצלונה

 

ברצלונה היא בירת מחוז קטלוניה והעיר המאוכלסת ביותר בה. העיר היא השנייה בגודלה בספרד ושוכנת לחופי הים התיכון. בעיר מתגוררים כ-1.6 מיליון תושבים, וכ-3.2 מיליון תושבים במטרופולין שלה. בשנת 1992 התקיימה בעיר האולימפיאדה אשר הביאה איתה פריחה, שגשוג ופתיחת שערי העיר לזרם עצום של תיירים מכל העולם. ברצלונה היא מרכז כלכלי חשוב, ובו נמצא אחד הנמלים הים תיכוניים החשובים ביותר באירופה, ונמל התעופה הבינלאומי הוא השני בגודלו בספרד. הרחובות המלאים באנשים, קבוצת הכדורגל המקומית, הארכיטקטורה המדהימה והצבעים המיוחדים הפכה את ברצלונה לעיר המתויירת ביותר בספרד. העיר נמצאת במקום החמישי במספר התיירים בין ערי אירופה עם לא פחות מ- 7.8 מיליון תיירים בשנה החולפת, כפול 3 ממספר התיירים בשנה בישראל כולה. העיר מושכת צעירים רבים למוסדותיה האקדמיים, בגדולה שביניהם, אוניברסיטת ברצלונה לומדים מעל 60 אלף סטודנטים. העיר התוססת מציעה חוף ים ונמל תיירותי, חיי לילה ענפים ואמצעי תחבורה נוחים מעל ומתחת לאדמה.

 

העיר שאינה יכולה לגדול

היצע המגורים בעיר ברצלונה מוגבל ולכן דירה בברצלונה מהווה נכס מבוקש. גבולותיה הפיזיים של ברצלונה, נהרות מצפון ומדרום (הליוברגט והבסוס) הים התיכון ממזרח ורכס הערים ממערב (הרי קויסרולה) אינם מאפשרים לה לגדול. צפיפות הבנייה נושקת לרף העליון ולכן היצע הדירות קשיח ואינו מסוגל עוד לגדול. היצע קבוע עם ביקוש הולך וגובר הינו אחד האלמנטים המבטיחים שמירה על יציבות נדל"נית לאורך זמן.

העיר מורכבת מ -10 מחוזות אשר כל מחוז מורכב ממספר רובעים. העיר העתיקה לדוגמה, מחוז Ciutat Vella, מורכב מהרובע הגוטי (El Gòtic) הידוע מסמטאותיו הצרות והקסומות, רובע הרבאל (El Raval) המתפתח, רובע בורן (born) התיירותי וברצלונטה (La Barceloneta) אשר נבנתה ככפר דייגים וסמוכה לחוף הים.

השקעה בדירה בברצלונה - הזדמנות!

השפע התיירותי, המסחרי והאנושי שמציעה ברצלונה הופך אותה לאחד ממקומות ההשקעה האטרקטיביים ביותר בעולם. משבר הנדל"ן הספרדי בשנת 2008 משך יחד איתו את מחירי הנדל"ן לדירות בברצלונה כלפי מטה לנקודת שפל נדל"נית ומהווה חלון הזדמנויות למשקיעים המעוניינים לתפוס את השוק הברצלונאי בזמן הנכון. כיום ניתן לרכוש דירה בברצלונה, במיקומי פריים במחיר של כ-2,500-3,000 אירו למטר. מחיר נמוך מאוד בהשוואה לערי אירופה מרכזיות כגון פריז, לונדון, אמסטרדם וכמובן ת"א.

קטלוניה - הקטר שמוביל את כלכלת ספרד

עם זהות ושפה משלו, מחוז קטלוניה נחשב לאחד המחוזות העשירים והעצמאיים ביותר בספרד. למרות שאוכלוסייתו מהווה רק כ-16 אחוז מכלל ספרד, המחוז אחראי ל-25 אחוז מהייצוא הספרדי המהווה 23 אחוז מכלל התעשייה הספרדית. תעשיית הטקסטיל, התעשייה הכימית, המזון והמתכת הינן מהתעשיות הבולטות של מחוז זה ואילו ההופכות את המחוז לחזק, כך גם תעשיית התיירות הנחשבת לחזקה בקנה מידה עולמי.

ברצלונה נחשבת לאחת הערים המובילות באירופה מבחינה כלכלית ובשנים האחרונות חווה העיר תנופה מחודשת לאחר שנים לא פשוטות לאחר שנקלעה למשבר משמעותי החל משנת 2008, יחד עם ספרד כולה. התמ"ג של העיר הוא מהגבוהים באירופה ואפילו ברמה עולמית נחשב לחזק. ישנם פקטורים רבים ההופכים את ברצלונה לעיר עוצמתית מבחינה כלכלית, בין היתר תחום התיירות, האופנה, האוכל ועוד. חברות מתחומים שונים, חלקן מקומיות וחלקן זרות משגשגות במיוחד בברצלונה, בין חברות אילו ניתן למצוא את בנק סנטנדר, טלפוניקה, חברת Gas Natural Fenisa ועוד. כמו כן, כל שנה כ- 50 אירועים בינלאומיים מתקיימים בברצלונה, ביניהם כנס המובייל העולמי הנחשב לגדול מסוגו בעולם מתקיים בעיר אשר נהנית בימים אילו מסצנת היי-טק מרשימה.

קטלוניה מקדימה את כלכלת ספרד בכל הקשור לתוצר, אחוזי אבטלה נמוכים ומוסר עבודה גבוה. בניגוד לדימוי של הספרדי העצל, הקטלונים הם עם חרוץ, יעיל ובעל תרבות עסקית מערב-אירופית. תוצר לנפש: כלל ספרד- 28,000 אירו. קטלוניה- 35,000 אירו. ברצלונה- 40,000 אירו. הכלכלה החזקה וההון האנושי הופכים את קטלוניה למחוז החזק והיציב ביותר בספר, כאשר ברצלונה הינה העיר המובילה מבין ערי קטלוניה.